Кризата удари: Британската модна марка M&Co затваря всичките си магазини

Британският търговец на дрехи M&Co затваря всичките си 170 магазина тази пролет, което ще доведе до загуба на близо 2000 работни места. Компанията, преди известна като Mackays, е сред най-известните шотландски марки за дрехи, пише ВВС.
Тя за втори път посочи синдици в края на 2022 година, след като изпадна във фалит по-рано през 2020 г. Брандът беше купен от AK Retail Holdings, като покупката не включва физическите магазини, което означава, че те ще затворят до Великден.
Новината за затварянето на магазини беше обявена в социалните медии от клонове из Великобритания.
Mackays е основана като заложна къща в Пейсли, Ренфрюшир, през 1834 г. Преминава към продажба на дрехи през 1953 г., управлявана от братята Лен и Иън Макгиоч, и се ребрандира на M&Co през 2005 г.
През 2020 г. дружеството посочи синдици, които да управляват процеса по несъстоятелност, и затвори 47 магазина с 380 служители, но активите бяха купени веднага обратно от семейството, изградило компанията.

Първоначално изглеждаше, че M&Co е един от оцелелите търговски брандове, с важно присъствие, познат персонал и обикновено по-възрастни купувачи, които не искат да пътуват до града или да пазаруват онлайн.
Компанията използваше умна стратегия къде да позиционира магазините си, далеч от основните и най-скъпи търговски обекти. Тя разбираше и клиентската си база – обикновено по-възрастна, пазаруваща жена, която е малко вероятно да пазарува онлайн и посещава M&Co както за себе си, така и за съпруга си, че и да вземе нещо и за внуците си.
Непосредствено преди пандемията компанията преминаваше през процес на актуализиране на моделите и брандовете си. В първата година на COVID-19 оборотът спадна от 200 млн. паунда до под 50 млн. паунда.
ОЩЕ ПО ТЕМАТА:
Целта на Lidl: Да има 1100 магазина във Великобритания до 2025 г.
Високите цени заплашват любима храна на британците

Цената на хляба няма да се вдига, но закуските поскъпват

Не се очаква поскъпване на хляба през първите месеци на 2023 година, но закуските поскъпват.
От Регионалния съюз на хлебопроизводителите и сладкарите в област Добрич отчитат ново поскъпване на закуските, което се дължи на допълнителните суровини, които се влагат в тях. Влизането на закона за нулево ДДС върху хляба и брашното от миналата година е задържало цените на същите нива.
Повишаване на цената на закуските с около 10 стотинки се наблюдава при някои от производителите от началото на тази година, посочва пред БНР председателят на Регионалния съюз на хлебопроизводителите и сладкарите в област Добрич Тодор Няголов.
„Всичко е в резултат на консумативите, които използваме – колбаси, сирене, кашкавал“, казва Няголов.
Цената на брашното не е понижена, независимо от нулевото ДДС, затова и хлябът не може да се очаква да стане по-евтин, допълва Тодор Няголов. Високите цени на хляба изядоха нулевия ДДС
По думите му мелничарите вдигнали цената на брашното и то вече се търгува от 960 до 1000 лева за тон без ДДС.
Според Тодор Няголов в близките месеци покачване на цената на хляба не се очаква. С колко поевтиня хлябът през последните два месеца?
ОЩЕ ПО ТЕМАТА:
Поевтиня ли хлябът след приемането на 0% ДДС?
Бивш министър предрича все по-високи цени на брашното, хляба и олиото

Румен Радев: Бъдещето принадлежи на страните, които задават тенденциите за развитие на науката и икономиката

Бъдещето принадлежи на страните, които задават тенденциите за развитие на науката и икономиката. Това заяви президентът Румен Радев при посещението …