България се нареди на 42-ро място за дистанционна работа в света

България се нареди на 42-ро място за дистанционна работа в света. Работата от разстояние става все по-нормална част от съвремения бизнес свят. Интересът към този тип работа продължава да се увеличава. Глобалният индекс за отдалечената работа на NordLayer за 2023 г. показва интересни тенденции и местоположения, подчертаващи влиянието на дистанционната работа в съвременния свят, предава Pixotab.com.
Индексът изследва ключовите фактори, които влияят върху възможността за успешна дистанционна работа, включително цифровата инфраструктура, социалните гаранции, икономическата стабилност и кибербезопасността. След анализ на тези критерии, България застана на 42-ро място в света за дистанционна работа с резултат 0,702 като нито една страна няма максимума от 1,000.
Преди нас застават Румъния, Китай, Израел и Малайзия, които също се справят добре по показателите за дистанционна работа. След българите се нареждат страни като Уругвай, Саудитска Арабия, Обединените арабски емирства и Грузия.

Снимка: iStock
Най-високо класиралите се страни в общия Глобален индекс за отдалечената работа обикновено са по-скъпи за живеене. Това не е изненадващо, тъй като развитите икономики предлагат по-напреднала цифрова инфраструктура и по-голям брой социални гаранции. Въпреки това, те страни предоставят и високи възможности за дистанционна работа и качествен начин на живот. 
ОЩЕ: Колко струва нещастието на работното място? Отговорът е в трилиони долари

Топ 3 на тази класация се оформя от Дания, Нидерландия и Германия, но има и други интересни дестинации.
Индексът на NordLayerсе състои от четири равнопретеглени елемента: кибербезопасност, икономическа безопасност, социална безопасност и цифрова и физическа инфраструктура. Всеки от тях съчетава набор от подробни атрибути.

Кибербезопасност включва инфраструктура, реакция и правни мерки.
Икономическа безопасност включва туристическа привлекателност, владеене на английски език, разходи за живот и здравеопазване.
Цифрова и физическа инфраструктура, включително фактори като качество на интернет, достъпност, електронна инфраструктура, електронно правителство, физическа инфраструктура и пространства за съвместна работа.
Социална безопасност, включва подрезултати за обща безопасност, лични права и приобщаване.
ОЩЕ: 30% от служителите в еврозоната искат да работят повече от вкъщи
Глобалният индекс за отдалечената работа на NordLayer за 2023 г. представя важна информация за тенденциите в дистанционната работа и най-подходящите места за нея. България може да се гордее със своето 42-ро място в индекса, но още има работа за вършене, за да напредне по този показател. Той дава ясна картина за местата, където може да намерите най-добрите възможности за дистанционна работа.
Източник: Pixotab.com
ОЩЕ ПО ТЕМАТА:
Технологичният гигант с оценка от 1 трлн. долара, който отказва да върне служителите си в офиса
Защо дистанционната работа е по-полезна за околната среда от тази в офиса?
Сериозен процент от офис бюрата по света остават празни през цялата седмица
Дистанционната работа ще изтрие стотици милиарди долари от стойността на офисите