За лятото разчита на персонал от Шри Ланка и Непал
Дневни архиви: 23/04/2024
Пиян се обърна с трактор самоделка
Шасито не е било регистрирано
Пиян се обърна с трактор самоделка
Шасито не е било регистрирано
Инвестираме в жилище – каква възвръщаемост да очакваме
Възвръщаемостта в различните сегменти на инвестиционния пазар в България остава стабилна. Тя възлиза на 7,75 на сто за офиси и търговски площи, 7,5 …
Щерката на президента Радев дебютира на сцената
Дъщерята на президента Румен Радев дебютира на театралната сцена. Пред погледа на звездите Захари Бахаров и Самуел Финци Дарина Радева блесна в …
Колко заплати като обезщетение получаваме при пенсиониране?
Чрез законопроект за изменение и допълнение на Закона за публичните предприятия се предлага въвеждане на горна граница от 12 заплати на обезщетението …
Промени в гаранционните срокове на продуктите
Едно устройство, било то телефон, телевизор или перална, се поврежда точно след две години и е по-евтино да си купите ново, отколкото да го …
Проф. Ива Христова: Вълната от коклюш може да приключи до 3 месеца.
Ръстът на случаите е в световен мащаб
Бойко Рашков скочи да бие журналист в Народното събрание. Закани се тежко!
Бойко Рашков скочи на бой на журналист в Народното събрание. Това стана ясно от кадри, които се разпространяват в социалните мрежи. „Ще те …
Трябва решение на Брюксел, България не може да забрани вноса на руски газ
„Булгаргаз“ е основно ощетен от подписания договор с „Боташ“
До 2026 г.: Пада тайната на заплатите във фирмата
Дотогава трябва да въведем директивата на Брюксел
Само на 23 години: Млад БГ певец стана татко
Снимка с розова бебешка количка качи в Инстаграм младият певец Тодор Димитров – Торино от дуета “Торино и Пашата“. “Мисля, че каквото и да …
Пуснаха срещу 5000 лева журналиста Димитър Стоянов
Той извади пистолет срещу служител на НАП
Пуснаха срещу 5000 лева журналиста Димитър Стоянов
Той извади пистолет срещу служител на НАП
Пускат под гаранция от 5 000 лв. журналиста Димитър Стоянов след заканата с убийство с пистолет
Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 43-годишен мъж за хулиганство и за закана с убийство с боен пистолет. След подаден …
Марин Димитров не познавал Петя Банкова, нито пък разговарял с нея
Съдът го остави в ареста
Съдът реши: Задържат под стража Марин Димитров, има достатъчно данни за съпричастност към ОПГ
Софийският градски съд определи мярка „задържане под стража“ за Марин Д. след като прие, че има достатъчно данни за съпричастност към ОПГ. Към …
МВР с кадри от случая, в който журналист извади оръжие срещу служител на НАП
МВР разпространи кадри от охранителни камери от момента, в който журналистът Димитър Стоянов вади оръжие и заплашва служител на НАП. Стоянов …
Коя е бъдещата сила на пазара за разработка и производство на чипове?
Qualcomm вече проектира чипове в Индия, използвайки набора от талантливи инженери в страната. Това заяви Сави Соин, президентът на Qualcomm India пред CNBC. „Вече имаме чипове, които всъщност са изцяло проектирани от край до край в Индия и ги доставяме в световен мащаб“, добави той.
Американският гигант проектира полупроводници и безжични телекомуникационни продукти. Qualcomm е най-известен със своите процесори Snapdragon, които захранват някои от най-добрите смартфони с Android в света.
Като всеки дизайнер на чипове, Qualcomm не произвежда свои собствени чипове. Вместо това разчита на производители като TSMC, Samsung Electronics и GlobalFoundries „Сега имаме повече инженери в Индия, отколкото където и да е другаде по света“, казва Соин. „Имаме много инженери тук, които правят цялостен дизайн на чипове.“
Процесът на проектиране на чипове е „много сложен“, тъй като изисква „години на R&D, стотици милиони долари инвестиции и хиляди инженери“, се казва в доклад на Асоциацията на полупроводниковата индустрия.
Снимка: iStock
Неразделна част от процеса на производство на полупроводници, дизайнът на чипа определя изискванията за архитектурата и системата на чипа, както и как отделните вериги ще бъдат разположени върху чипа.
Местните медии съобщиха през януари, че Qualcomm разширява дейността си в Ченай с нов дизайнерски център, фокусиран върху безжичните технологии. Инвестицията от 1,77 млрд. рупии (21,3 млн. долара) също ще подкрепи ангажимента на Qualcomm към визията на индийското правителство за „Произвеждане в Индия“ и „Дизайн в Индия“.
„Видяхме на Индия преди 20 години като на страхотен център за научноизследователска и развойна дейност и голям набор от таланти. Ние гледаме на Индия като на страхотен пазар, като на страхотна възможност“, казва Соин пред Шри Джегараджа от CNBC.
„Сега сме в дискусия с много бек-ендове на полупроводници и производство, което Индия се опитва да създаде. Нашият главен изпълнителен директор се ангажира преди 2 години, че ако Индия създаде производство на полупроводници, ние ще помогнем за увеличаване на обема на това“, казва Соин.
Полупроводниковите амбиции на Индия
Снимка: iStock
Полупроводниковите амбиции на Индия постигнаха огромен напредък с правителството на премиера Нарендра Моди, което одобри три завода за полупроводници в Гуджарат и Асам с инвестиции от над 15 млрд. долара. „Индия вече има големи възможности в дизайна на чипове. С тези агрегати страната ни ще развива възможности в производството на чипове. Усъвършенстваните технологии за опаковане ще бъдат местно разработени в Индия“, се казва в изявление на правителството от 29 февруари.
Индия иска да се превърне в основен център за чипове, за да се конкурира със САЩ, Тайван и Южна Корея, и убеждава чуждестранни производители на чипове да започнат дейност в страната. Страни като Индия могат да се възползват, тъй като глобалните производители на чипове се стремят да диверсифицират дейността си на фона на геополитическа несигурност.
За да увеличи вътрешния производствен капацитет и износа, Индия обяви стимули на стойност милиарди долари, свързани с производството, за да „привлече инвестиции“ в ключови области и авангардни технологии, както и да направи Индия „неразделна част от глобалната верига на стойността“.
Индия се стреми да бъде един от петте най-големи производители на полупроводници в световен мащаб през следващите 5 години, казва Ашвини Ваишнау, министър на електрониката и информационните технологии, железниците и комуникациите, пред CNBC през март.
Снимка: iStock
„Това, което видяхме, е – например ползите от PLI – това със сигурност доведе до производството на все повече и повече смартфони в Индия“, казва Соин.
„Така че видяхме добри стимули за ИТ, телекомуникациите и телеком оборудването, което се произвежда тук. Виждаме някои дискусии около елементите на дизайна. Така че се надяваме, че все повече и повече неща, някои елементи от нашите продукти, които използват нашата технология, ще бъдат проектирани в Индия“, каза Соин.
Apple е една от компаниите, които диверсифицираха някои от своите производствени операции в Индия на фона на геополитическото напрежение между САЩ и Китай. Сега Apple сглобява около 14% от своите iPhone в Индия, което е 2 пъти повече от произведеното там миналата година, според доклад на Bloomberg. Google планира да започне производството на своите смартфони Pixel в Индия до второто тримесечие, обяви Nikkei Asia.
Източник: CNBC
ОЩЕ ПО ТЕМАТА:
Как една страна стана новият фаворит на инвеститорите?
5 пъти по-голям от Париж: Въглищен милиардер строи най-големия парк за чиста енергия
Как недостигът на чипове се превърна в свръхпредлагане само за няколко години
Помните ли тъщата на младия меринджей – Катя от „Съдебен спор“? Най-лошото я застигна
Тъщата на младия меринджей от „Съдебен спор“ – Катя е загубила две внучета – на 2 и на 4 години. Това съобщи главният редактор на …